Pamiętam kiedy jako małe dziecko pierwszy raz usłyszałem jazz. Moje serce biło szybko w poczuciu, że oto doświadczam czegoś, co rozpala moje wnętrze, czując swoimi emocjami życiorys artysty, który przede mną występował. Od tej pory zapragnąłem tej wolności, jakości i prawdy.

Wiele lat później tworząc swoją muzykę zrozumiałem, że w byciu artystą nie chodzi tylko o dźwięki, ale o przekaz całkowity, o stan umysłu, o tworzenie świata w którym komunikujemy się ze sobą. Muzyka wydobywa największą prawdę o mnie i dlatego w kreowaniu swojej sztuki i wszystkiego co jej towarzyszy zawsze próbowałem być autentyczny, precyzyjny, przekraczający swoje granice i dbający o każdy detal.

Dlatego po wielu latach doświadczeń z największymi wydawcami z całego świata postanowiłem robić to w pełni po swojemu – zebrać grupę znakomitych twórców i producentów i założyć własny label – Imaginary Music. I tak się stało.

Otwarcie wydawnictwa w pełni profesjonalnego, łączącego siły z zagranicznymi dystrybutorami i promotorami było ogromną pracą, tym bardziej, że otwieraliśmy je w trakcie pracy nad dwoma albumami, które miały dać nam dobry start – Passacaglią, nagraną wraz z Leszkiem Możdżerem oraz Butterly – Kari Sál.

Po roku budowania narzędzi, kontaktów i platform dystrybucji w końcu nadszedł moment otwarcia ! Zobaczyłem projekty albumów z “naszej stajni” i poczułem jak wielkie poczucie wolności daje mi tworzenie swoich albumów w każdym detalu. Przypomniałem sobie marzenia małego chłopca, który chce powiedzieć swoją muzyką o sobie, wydobyć treść której nie da się przekazać słowami.

Imaginary Music to niezależny label prowadzony przez artystów, którzy chcą, aby płyta znów była tym, czym przed laty – tajemniczym przejściem do świata wyobraźni, która może stać się częścią i udziałem każdego słuchacza. Mam nadzieję, że nasza muzyka poruszy wasze serca, wyobraźnię i umysły i będziecie częścią naszej społeczności

Adam Bałdych